« Travanj 2024 »

Radionica za roditelje učenika od 1. do 4. razreda održana 26.2.2024.

UPUĆENI RODITELJI NAJBOLJI ONLINE ČUVARI

Unutar projekta UPUĆENI RODITELJI NAJBOLJI ONLINE ČUVARI, 26. veljače prof. Janušić održala je edukaciju za roditelje učenika od 1. do 4. razreda Osnovne škole Bisag na temu važnosti vještine čitanja, čitalačke pismenosti i čitanja s papira u suvremenom digitalnom okruženju. Na problematiku neprimjerene upotrebe digitalnih uređaja osvrnula se i ravnateljica škole Draženka Švelec-Juričić.

Osnovna je svrha projekta UPUĆENI RODITELJI NAJBOLJI ONLINE ČUVARI unaprijediti kompetencije roditelja djece predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta u sredinama s manje mogućnosti o opasnostima kojima su djeca izložena prilikom upotrebe računala/digitalnih uređaja, interneta i drugih sredstava komuniciranja na daljinu i načinima njihove zaštite u kontekstu relevantnih posljedica pandemije COVID-19. Projekt sufinancira Središnji državni ured za demografiju i mlade (projekti udruga usmjereni podršci roditeljstvu).

*Tekst i fotografije preuzete s FB stranice Udruge SVIMA

Radionica za roditelje učenika od 5. do 8. razreda održana 4.3.2024.

UPUĆENI RODITELJI NAJBOLJI ONLINE ČUVARI

Stručna suradnica Martina Mladić, prof. psihologije, održala je 4. ožujka edukaciju na temu sadržaja i online aktivnosti štetnih za fizički, mentalni i moralni razvoj djeteta te sprječavanja različitih rizičnih ponašanja u digitalnom okruženju i u Osnovnoj školi Bisag za roditelje učenika od 5. do 8. razreda.

U kontekstu svakodnevnog odgojno-obrazovnog rada u Osnovnoj školi Bisag, svoje osvrte dali su Sanja Mamić, učiteljica hrvatskog jezika i Draženka Švelec-Juričić, ravnateljica škole.

Edukacija je održana unutar projekta UPUĆENI RODITELJI NAJBOLJI ONLINE ČUVARI koji sufinancira Središnji državni ured za demografiju i mlade (projekti udruga usmjereni podršci roditeljstvu).

*Tekst i fotografije preuzete s FB stranice Udruge SVIMA