« Travanj 2024 »

Školski projekt 2023./2024.

Građanski odgoj

Iz generacije u generaciju ljubav nas veže i spaja

1. međugeneracijsko druženje - 7.12.2023.

Socijalni odnosi jedna su od najvažnijih karika životnoga zadovoljstva. Povezanost s obitelji, vršnjacima i zajednicom temelj je zdravoga razvoja i dobrobiti koju nosimo sa sobom cijeli život.

Upravo ta spoznaja navela nas je da razmislimo o ljudima koji su nam važni, o tome što možemo naučiti od njih, što možemo naučiti o sebi kroz odnos s njima. Svjesni da nas je pandemija udaljila, pitali smo se možemo li se opet zbližiti.

Dječji vrtić Bisag otvoren je u susjedstvu 2019. godine, ali zbog pandemije nismo uspjeli ostvariti ozbiljniju suradnju i druženje. Sada je pandemija iza nas i želimo stvarati nove odnose, nadopunjavati svoje krugove novim ljudima, a božićno vrijeme pravi je trenutak za to.

I upravo smo zato 7. prosinca organizirali prvo od dva međugeneracijska druženja za naše vrtićance, ali i za članove Udruge umirovljenika „Prigorčica“.

Pod vodstvom profesora Martana proveli smo kvalitetno vrijeme sa svojim gostima, potaknuli  njihovu i svoju kreativnost te uživali u božićnoj čaroliji.

2. međugeneracijsko druženje - 13.3.2024.

U srijedu, 13. ožujka, u našoj je školi održana druga aktivnost u sklopu projekta Iz generacije u generaciju ljubav nas veže i spaja.

Članovi Kulturno-umjetničke udruge „Magda i Luisa“ održali su edukativnu radionicu izrade pisanica za članice Udruge umirovljenika Prigorčica i učenike 5.-8. razreda. Na početku druženja profesor Tibor Martan održao je kratko predavanje o pisanicama nakon kojega je uslijedilo ukrašavanja pisanica voskom, struganjem i krep papirom.

Tijekom radionice zasladili smo se ukusnim kolačima koje su za sve vrijedne sudionike radionica pripremili članovi Slastičarske skupine.

Bilo je poučno, ugodno i veselimo se novim druženjima!