Članice liturgijske skupine pobijedile su na biskupijskom natjecanju

Naša se liturgijska skupina i ove godine može pohvaliti velikim uspjehom.

No, krenimo iz početka. I ove školske godine okupili smo hrabre učenice koje su izrazile želju da se iskušaju na vjeronaučnoj olimpijadi. Tema ovogodišnje olimpijade bila je Marija – Gospa naše vjere. Pripremale smo se dugo i mukotrpno, uložile puno vremena i truda. Naravno, Marijina krunica bila je neizostavna u našim rukama. I zaista, osjetile smo kako nas prati svojom molitvom i zagovorom. Na školskom natjecanju u našoj školi najviše su bodova osvojile Marija Sedlar, Lucija Šaško, Vlatka Trglačnik, Ivana Vnučec i Isabella Vidaček pod vodstvom vjeroučiteljice Sandre Završki.

Zatim su krenule pripreme za županijsku razinu koja se održala u Varaždinu 28.siječnja ove godine. Osvojile smo visoki broj bodova i tako se plasirale na biskupijsku razinu. Presretne, bile smo još više motivirane  željom da idemo dalje. I uspjele smo! Na biskupijskom natjecanju koje se održalo 18.veljače u Bjelovaru – POBIJEDILE SMO, te tako postale prve pobjednice naše novoosnovane Bjelovarsko-križevačke biskupije. Našoj sreći nije bilo kraja! Biti najjači u biskupiji nije mala stvar. Moramo se i pohvaliti da smo bile jedina ekipa  na natjecanju s krunicama oko vrata. Prave Marijine cure!

Kao nagradu, gostovale smo na VTV-u u emisiji Vekerica i ukratko predstavile natjecanje i ono što smo postigle.

I sada… Došle smo do kraja. Spremamo se za državnu razinu olimpijade koja će se održati na otoku Hvaru od 23. do 25. ožujka ove godine. Svjesne smo da nas čekaju najjači, mnogi već s dugogodišnjim iskustvom,ali ono što možemo, dat ćemo sve od sebe. Donosimo i komentare naših pobjednica!

Marija Sedlar:

Tijekom učenja i pripremanja za natjecanje, negdje duboko u meni, postojala je nada da ću postići bolji uspjeh nego prošle godine. Cijelo vrijeme smo marljivo učile i rješavale zadatke. Prije svakog natjecanja imale smo tremu, ali čim smo dobile testove, trema je odmah nestala jer su pitanja bila lagana. A lagana su bila jer smo puno učile. Čini mi se da je vjeroučiteljica imala veću tremu od nas. Kada su proglasili rezultate, bile smo presretne, nismo mogle vjerovati da idemo na Hvar. Jako smo zahvalne svima što su nas podržali.

Vlatka Trglačnik:

Ovo natjecanje bilo mi je jako zanimljivo s obzirom na to da je građa jako teška, naučile smo puno godina i datuma, ali mi smo to uspjele savladati. Bilo mi je prekrasno iskustvo, jako nam se lijepo družiti i nadam se da će i druge generacije nastaviti...A za Hvar, držite nam fige...

Lucija Šaško:

Stvarno sam sretna i nemam riječi kojima bih opisala ove lijepe stvari koje su se dogodile u proteklih mjesec dana. Bilo je puno lijepih trenutaka, ali meni je ipak najdraži onaj kad smo ugledale rezultate. Nisam mogla vjerovati da smo prve. Sav trud i muka koje smo uložili isplatiti su se. Nastavljamo s učenjem jer nas čeka državno natjecanje na Hvaru. Nadam se da ćemo i tamo ostvariti sjajne rezultate.

Ivana Vnučec:

Mislim da je ovo natjecanje bilo lijepo iskustvo. Naučile smo mnogo zanimljivih podataka koji će nam kasnije koristiti, zajedno smo učile i međusobno se nadopunjavale. Nije bilo lako, ali trud se isplatio!

Zahvaljujemo svima koji su nas pratili na našem putu, podrškom, razumijevanjem i molitvom!

objavio: Ivica Rojc   datum: 3. 3. 2011.