Ukupno: 219305

“ZEMLJOZNANSTVO” NA SATU NJEMAČKOGA JEZIKA – D A CH (NJEMAČKA/AUSTRIJA/ŠVICARSKA)

Projekt: Landeskunde in der Deutschstunde  - D A CH (Deutschland/Österreich/die Schweiz)

“Učiti strani jezik znači i upoznati njegov svijet i kulturu” Frantz Fanon

Učenici sedmog razreda ove su srijede na satovima njemačkoga jezika putovali. Posjetili su čak tri zemlje njemačkog govornog područja - Njemačku, Austriju i Švicarsku. Spomenute zemlje našim učenicima nisu nepoznate, one nam čak ni geografski nisu daleke. Na sam spomen naziva tih zemalja u glavama nam se već stvaraju slike koje povezujemo s tim zemljama... svi znaju da Nijemci vole jesti kobasice, u Austriju svi idu na skijanje, u Švicarskoj se proizvodi sir s rupama... ove informacije, ali i mnoge druge saznali smo u izlaganjima koja su pripremili naši sedmaši podijeljeni u tri skupine. Svaka skupina predstavljala je jednu zemlju. Izlaganja su bila vrlo zanimljiva i poučna, čuli smo ono što znamo otprije, ali i saznali puno novih informacija. Svi su morali pozorno pratiti i pamiti jer je nakon izlaganja održano natjecanje u poznavanju zemalja. Skupina die Schweiz  bila je najuspješnija, a za nagradu su se zasladili čokoladom “Milka” koja je zaštitni znak Alpi koje se protežu kroz sve zemlje njemačkog govornog područja.

Da bismo bolje razumjeli jezik koji učimo, približili si njegove posebnosti i zavoljeli ga, važno je upoznavati kulturu, znamenitosti, ljude  tog podneblja i sve odmah postane lakše...pa čak i učenje gramatike. Najzanimljivije dijelove naših prezentacija pogledajte na maloj izložbi u školskom hodniku.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 8. 2. 2023.