Ukupno: 219299

SUDJELOVALI SMO NA 25. SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE

Osnovna škola Visoko je u petak, 10. lipnja bila domaćin 25. županijske smotre učeničkih zadruga Varaždinske županije. I naša UZ "Grofeki" je sudjelovala u ovoj manifestaciji i predstavila se s makrame visilicama za cvijeće.

Na 25. županijskoj smotri učeničkih zadruga Varaždinske županije u osnovnoj školi Visoko, u petak se predstavilo 20 školskih učeničkih zadruga svojim radovima i poduzetničkim idejama koje razvijaju.

Nakon par godina stanke i virtualnih događanja tijekom pandemije, jedva smo dočekali održavanje smotre "u živo". Domaćini su se potrudili prigodnim programom i pozdravnim riječima Ravnateljice i gostiju uveličati sam događaj, a mi smo uživali u atmosferi koja nas je dočekala.

Konkurencija je bila jaka i naše je sudjelovanje time dobilo još veći značaj. Našu školu i rad zadruge su predstavile učenice Lana Teški i Hana Trglačnik uz voditeljicu Zadruge Silviju Kontrec i učiteljicu Anu Keleminec.

Djevojke su spretno predstavile ručni rad i tehniku izrade makrame visilica za cvijeće, a naš štand se posebno isticao urednošću i svježinom koju su biljke i visilice unijele u prostor.

Prosudbeno povjerenstvo je kod svih zadruga vrednovalo sljedeće elemente: 1. pisano izvješće o radu učeničke zadruge (aktivnosti, ekološko djelovanje, kulturno-povijesna baština i poduzetništvo), 2. estetika izložbenog prostora i sam proizvod te 3. praktičan rad učenika (izvedba i pisani  postupak).

Prema navedenim elementima, predložene su četiri zadruge za državnu razinu natjecanja.

1. Učenička zadruga  Jurek, OŠ Sveti Đurđ

2. Učenička zadruga  Sunce, Gospodarska škola Varaždin

3. Učenička zadruga „Lipa“, OŠ Visoko

4. Učenička zadruga „Jabuka“, OŠ Martijanec

Mi smo s osvojenim 41 bodom od 50, zauzeli 5. mjesto s ostalim Zadrugama rangiranima niže od 4. mjesta i vratili se kući s novim idejama o unaprijeđenju našeg rada u budućnosti.

Kako nam je bilo, pogledaje na fotografijama u nastavku.

objavio: Ana Keleminec   datum: 12. 6. 2022.