ŠKOLA NA ŠPANCIRFESTU 2009.

I ove je godine naša škola sudjelovala na Špancirfestu u Varaždinu. Na štandu učeničkih zadruga Varaždinske županije prodavali smo kolače.

Kako je sve počelo? Naravno, zajedničkim dogovorom voditeljica sekcija Učeničke zadruge OŠ Bisag – učiteljice Roberte Nahod, Branke Čuljak i Marijane Vnučec, i ravnateljice. Pridružile su nam se i učiteljice: Lidija Klaus, Sandra Završki, Sanja Mamić, Marijana Habijan i Danijela Peček i učitelj Ivica Rojc.

Slijedila je nabava materijala za kolače i obavještavanje učenica članica Slastičarske sekcije da dođu u utorak, 25.8., u školu.

Jedna skupina učenica je izrađivala rolice s receptima s učiteljicama Mamić, Habijan i Peček. Sigurno se pitate čemu rolice? Za naše kupce i posjetitelje.
          Moramo se pohvaliti da smo do 14.30 sati ispekle 16 vrsta kolača po tri i dvije mjere i mjeru i pol. Bile smo i pomalo umorne, ali i zadovoljne rezultatom. Kako i ne bi? Kiflice, šape, zvjezdice, breskve, čupavci, kuglice, trokutići i nekoliko vrsta pita bilo je spremno za pakiranje.Prije polaska kućama isprobali smo od svake vrste malo. Kvaliteta? Mmmm… Bez komentara!

Velika su nam pomoć i podrška bile i mame koje su ispekle orehnjaču, makovnjaču, gibanicu od sira i buhtle. Sljedeći smo dan kolače upakirali u sedamdesetak kutija.

U četvrtak, 27.8., u 10.00 sati ujutro naše su delicije bile uredno poslagane na štandu čekajući kupce. Za posjetitelje smo pripremili i tacne kolača za degustaciju. Teško da je bilo tko mogao odoljeti kolačima koje su nudile učenice odjevene u narodne nošnje našega kraja. Štand je bio ukrašen jesenskim aranžmanom kojeg su izradile članice Aranžerske sekcije s učiteljicom Vnučec.

Posjetitelji su mogli pogledati na prijenosnom računalu kratki film koji prikazuje scene pečenja kolača u školi.

Na žalost, jedini problem je bio smještaj štanda u dvorištu Županijske palače. Ljudi nisu ni znali da smo tamo pa su slastičarke odjevene u bisaške narodne nošnje stajale kod ulaza i pozivale prolaznike da posjete štand. Svaki kupac je dobio rolicu s receptima i brošuru o našoj zadruzi. Unatoč tome, vesele nas pohvale posjetitelja i ponovni susreti s prijašnjim kupcima.

Tekst napisala: Roberta Nahod

objavio: VLADO DERDIĆ   datum: 4. 10. 2009.