OBILJEŽEN EUROPSKI DAN JEZIKA

Svake godine, 26. rujna u cijeloj Europi  obilježava  se Europski dan jezika. Povodom obilježavanja tog dana, već šestu godinu po redu, učenici i učitelji njemačkog jezika iz Varaždinske županije organiziraju prigodan program kojim žele javnosti skrenuti pozornost na važnost učenja njemačkog jezika.

Varaždinska županija je zbog svog geografskog položaja na razne načine spojiva sa zemljama njemačkog govornog područja. Gospodarstvo, turizam, školovanje samo su neki od najznačajnijih razloga zašto bi svi učenici trebali dobro svladati ovaj strani jezik.

Ovogodišnji sajam održao se u subotu, 26. rujna 2015. u prostorima Varaždinske županije na Franjevačkom trgu u Varaždinu u prijepodnevnim satima.  Sudjelovalo je desetak osnovnih i srednjih škola iz cijele Županije, a među njima je po prvi puta bila i Osnovna škola Bisag. Učenice osmog razreda, Matea Kušić, Patricija Lovasić, Patricija Švagelj i Helena Škarec u pratnji učiteljice njemačkog jezika, Anice Kukec, imale su prilike upoznati učenike i učitelje drugih škola, naučiti nešto novo o zemljama njemačkog govornog područja i pritom se odlično zabaviti.

Naša škola je ove godine dijelila temu i štand sa OŠ Andrije Kačića Miošića iz Donje Voće. Tema naše skupine bila je „Austrija“, pa su učenici izradili portrete Mozarta, carice Sissi i njenog Franza, salvetnom  tehnikom ukrasili su CD-ove koji mogu poslužiti kao ukras za bor, izrađivali su austrijske zastavice, kvizove znanja i perike. Najveću pažnju svih prisutnih svakako je imala svjetski poznata torta Sacher, koja je pravi simbol Austrije. Baš ovu tortu ispekla je učiteljica njemačkog jezika naše partner škole, a nestala je za nekoliko trenutaka. Našla se tu i Wiener Melange, poznata bečka kava, kakvu su nekad pili po bečkim kavanama. Svojim mirisom mamila je uzvanike do našeg štanda, koji je bilo vrlo posjećen, a domaćini štanda i gosti bili su jako dobro raspoloženi. Uz štand imali smo i veliki poster  Mozarta, koji nam je poslužio kao podloga  za selfie fotografiranje. Cijela atmosfera prošla je u jako veselom raspoloženju, a mi se već sad veselimo sljedećem Europskom danu jezika i druženju sa „varaždinskim Nijemcima“  .

Više o ovom događaju možete pročitati i pogledati na

http://www.evarazdin.hr/index.php/component/k2/item/11071-foto-varazdincima-skolarci-spremili-pravu-gozbu-s-njemackim-stihom ili u našoj galeriji.

objavio: Administrator   datum: 1. 10. 2015.