PODJELA SVJEDODŽBI I ODLAZAK OSMAŠA

Kao i svakoj školskoj godini do sada, i ovoj je došao kraj. I kako to na kraju uvijek biva sve ono ružno se zaboravlja, a lijepe stvari se naglašavaju i o njima se priča. Tako je bilo i ovaj put.

Prije podjele svjedodžbi u školskom halu održana je mala svečanost – uručivanje priznanja i nagrada onim učenicima koji su se tijekom školske godine iskazali na sudjelovanju na državnoj i županijskoj razini natjecanja ili zbog sudjelovanja u raznima aktivnostima ili događanjima.

U kratkom obraćanju učenicima ravnateljica Škole je istaknula sve ono lijepo što se dešavalo tijekom školske godine, sa posebnim naglaskom na one aktivnosti koje su školu afirmirale i dale joj prepoznatljiv pečat u užoj i široj društvenoj zajednici. Čestitala je učenicima na postignutom uspjehu, a učiteljima se zahvalila na predanom i strpljivom radu. Učenicima osmog razreda zaželjela je uspješan nastavka školovanja i sreću u budućem životu. Nakon toga je uručila priznanja i nagrade svima onima koji su to zaslužili.

No, to nije bilo sve. Učenici 8. razreda nisu htjeli napustiti ovu školu tek tako, bez riječi. Za svoje, kako su to poslije istaknuli, drage učitelje pripremili su kratki program u kojem su prikazali retrospektivu svojeg boravka u ovoj školi od prvog dana do danas. Bilo je puno smijeha, ali isto toliko i puno suza. A suze na licu znak su  postojanja emocija. A njih je u jednom trenutku bilo napretek. Bilo je dirljivo promatrati prizor gdje istovremeno brišu suze učenici, njihovi učitelji i poneki prisutni roditelji. Za školu je to ustvari bio veliki trenutak, jer suze na licima svih pokazuju da ova škola nije "mrtva" i da u trenucima kao što je ovaj, na površinu ispliva snažno zajedništvo učenika i učitelja građeno tijekom godina školovanja.

Uglavnom, osmaši su ispraćeni s najljepšim mogućim željama u njihovim budućim životnim pothvatima…

objavio: Administrator   datum: 1. 7. 2015.