DAN OBITELJI I ZAVRŠETAK NASTAVNE GODINE

Međunarodni dan obitelji - 15. svibnja proglasili su Ujedinjeni narodi svojom rezolucijom 1993. godine. Prvi put se taj dan obilježio 15. svibnja 1994. godine pod sloganom “Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece”.

Upravo taj slogan bio je motiv i poveznica koja je u našoj školi zaživjela od prije nekoliko godina kada se počeo obilježavati Dan obitelji.

Kao i prijašnjih godina, i ove godine roditelji su shvatili da svojim dolaskom na obilježavanje Dana obitelji ne samo da daju podršku svojoj djeci nego i produbljuju međusobne odnose unutar vlastite obitelji kao jednu dragocjenost koja je u današnjim vremenima itekao ugrožena i kada se obitelj pokušava svesti na nešto sporedno i manje važno…..

Nekoliko puta odgađana zbog lošeg vremena ipak se nije odustalo i na kraju se poklopilo s posljednjim danom nastave, tako da je sama priredba bila podijeljena u dva dijela.

U prvom dijelu učenici su prezentirali neka svoja dostignuća tijekom školske godine, s tim da su osmaši dobar dio programa prisvojili za sebe - i to s razlogom. Ipak, oni odlaze nakon dugih osam godina koje su proveli u ovoj školi i koja ih je kroz osmogodišnje školovanje oblikovala i pokazalo se, zajedno s njihovim roditeljima, formirala u zrele i odgovorne mlade ljude kojima je ovo bila tek prva stepenica u njihovom životnom putovanju.

Zajedno sa svojom razrednicom osmislili su vrlo dojmljiv i topao program iz kojeg je poslana poruka zahvale svima koji su sudjelovali na dosadašnjem njihovom putu, prije svega roditeljima i svojim učiteljima.

Drugi dio događanja bio je obilježavanje Dana obitelji koji je protekao upravo onako kako je i zamišljen. Kroz zabavne i orginalne igre i natjcanja učenici i njihovi roditelji odmjerili su svoje snage u kojima rezultat nije bio u prvom planu, već druženje i zajedništvo. Bilo je puno smijeha i komičnih situacija koje su razgalile srca svih koji su se zatekli oko arene u kojoj se sve odvijalo.

Kad je sve bilo gotovo svi koji su htjeli mogli su se počastiti grahom s kobasicama i kolačima koje su donijele vrijedne mame i na tome im puno hvala…

Sve u svemu, može se reći da završetak nastavne godine nije mogao biti bolji….

DODATAK: Photos by Emina Kefelja

objavio: Administrator   datum: 18. 6. 2015.