OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Dan škole obilježen je prigodnom priredbom 10. lipnja 2015. godine na jedan posve drugačiji i vrlo osebujan način jer se završetkom školske godine završavo i Projekt "Vidi, snimi i istraži, medijski se osnaži".

To je projekt koji je financiralo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta dodjelom bespovratnih sredstava udrugama u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih. Naša škola je bila partner u tom projektu, a voditeljica radionica bila je Juliette Janušić profesorica kroatistike i južnoslavenskih filologija.

Cilj projekta bio je unaprjeđenje raznolikosti obrazovanja i organiziranog korištenja slobodnog vremena za djecu kroz osnaživanje znanja, vještina i stavova djece u dobi  8-14 godima na području medijske pismenosti s naglaskom na njihovu kritičku analizu medijskih sadržaja.

Projekt je realiziran kroz različite aktivnosti: novinarsku radionicu, radionicu analize medijskih poruka, radionicu digitalne fotografije, filmsku radionicu od scenarija do filma, prikazivanje igranih filmova za mlade, dramsko-scenska  improvizacija.

U vrlo dojmljivoj predstavi tako smo mogli vidjeti kako se pozornicom prešetavaju uprizorene Marija Jurić Zagorka i Ivana Brlić-Mažuranić, sportskog komentatora Bisaške televizije, reklame uživo, kviz, intervjui….

Drugim riječima, sve ono što su u nekoliko proteklih mjeseci istražili, posjetili i naučili prezentirali su nam u nekoliko scenski povezanih sličica koje su bile vrlo prepoznatljive. Sve u svemu - bilo je jako zabavno, opušteno i sve prožeto s puno smjeha. A sve to je samo bio znak da je prezentacija u potpunosti uspjela i ispunila svoju svrhu.

Na samom kraju ravnateljica se zahvalila voditeljici projekta i uručila joj prekrasan buket cvijeća…

I u ovoj prigodi možemo upotrijebiti onu staru izreku da "jedna fotografija govori više nego tisuću riječi"….

objavio: Administrator   datum: 15. 6. 2015.