SUDJELOVANJE NA PRVOM FESTIVALU MATEMATIKE U VARAŽDINU

15. svibnja 2015. u VI. osnovnoj školi održan je PRVI FESTIVAL MATEMATIKE u Varaždinu koji se provodi pod sloganom VELIKA SMOTRA MATEMATIČKOG ZNANJA.

Festival matematike je manifestacija u organizaciji udruge CENTAR ZNANJA Pula i CENTAR ZNANJA Lipik pod vodstvom  predsjednika Nenada Kuzmanovića. Prvi Festival matematike održan je u Puli prije 10 godina, zatim u Splitu i prije 3 godine u Lipiku. Manifestacija obuhvaća ekipno natjecanje, pojedinačno natjecanje, izložbu najljepših bilježnica i plakata te prezentacije istraživačkih radova učenika. Ove godine je VI. osnovna škola Varaždin iskoristila mogućnost da kao suorganizator organizira Festival za učenike osnovnih škola Varaždinske županije od trećeg do osmog razreda.

U Varaždinu je sudjelovalo 107 ekipa i 179 pojedinačnih natjecatelja, a 17 učenika prezentiralo je svoje istraživačke radove pa je ukupan broj bio 545 učenika. A u iščekivanju rezultata, učenici su mogli sudjelovati u radionicama.

Osnovnu školu Bisag predstavljale su dvije ekipe:

Ekipa „56“ - Helena Kranjec,Gloria Vrščak, Gabrijela Kovačević i Mia Marković.
 Ekipa „78“ - Patricija Lovasić, Ivana Vrtar, Matija Bruči i Marko Korša.

Nismo osvojili prva mjesta, ali smo se kući vratili bogatiji za jedno predivno iskustvo jer atmosfera ovakvog događaja teško se može riječima opisati!

I da, sljedeće godine idemo spremniji i odlučniji, a sa sobom nosimo i nekoliko bilježnica jer u našim razredima ima prekrasnih! Stoga, djeco, uživajte u matematici, pišite uredno i možda dogodine osvojite nagradu za svoj trud!

Iako nismo bile prve, na Prvom festivalu matematike sam se odlično provela. Tijekom natjecanja bili smo u blagovaonici. Dok smo rješavali zadatke, bilo je opušteno, ali vrlo bučno. Neke zadatke morala sam pročitati i do pet puta kako bih shvatila što se od mene  traži! Čekajući rješenja, mogli smo ići na razne radionice ili razgledavati školu. Mi smo pogledali najljepše bilježnice i plakate. Iskreno, u našoj školi ima puno ljepših! Škola je jako velika, dvostruko, ma trostruko veća od naše. Sve u svemu, bilo je vrlo lijepo i jedva čekam drugi Festival matematike!

Gabrijela Kovačević, 6.r.

objavio: Administrator   datum: 26. 5. 2015.