ODRŽANA ŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKOG ZADRUGARSTVA

U subotu, 18. travnja u sportskoj dvorani varaždinske VII. osnovne škole u Kučanu Donjem, održana je 19. Županijska smotra učeničkog zadrugarstva.

Na smotri je sudjelovalo 26 učeničkih zadruga, od toga 22 iz osnovnih škola, dvije iz srednjih škola (Gospodarska škola i Arboretum Opeka), Učenički dom Varaždin i Centar za odgoj i obrazovanje Pahinsko Ivanec.

Pozdravne riječi svim zadrugarima uputila je ravnateljica VII. osnovne škole Ruža Levatić, a smotru je otvorio župan Varaždinske županije Predrag Štromar.

Zadrugari su na svojim izložbenim prostorima pokazali svu osebujnost njihova marljiva rada tijekom godine.  Učenička zadruga „Grofeki“ izložila je na smotri ukrasne i uporabne predmete izrađene salvetnom tehnikom. Na štandu su se našle ukrasne kutijice, daščice, boce, zidni kuhinjski satovi, čaše-svijećnjaci, tegle za cvijeće, podmetači za čaše…Zadrugu su predstavljale zadrugarke Ivana Vrtar i Marija Trglačnik, učenice 8.razreda i Mia Marković, učenica 6.razreda, obučene u narodnu nošnju te voditeljice sekcija Marijana Vnučec i Branka Čuljak, a pridružio nam se, kao podrška, i učitelj Ivica Rojc. Ivana je podnijela izvješće o radu zadruge u ovoj školskoj godini, a Marija i Ivana pokazale su u praktičnom radu ukrašavanje drvene kutijice salvetnom (decoupage)  i shabby tehnikom. Prijevoz sudionika smotre i eksponata omogućio nam je DVD Bisag svojim vozilom pa im ovim putem zahvaljujemo.

Prosudbeno povjerenstvo vrednovalo je i procijenilo izloške i zadruge te su na kraju ipak za nijansu bolje od drugih bile Učeničke zadruge "Jurek" iz Osnovne škole Sveti Đurđ i zadruga "Domček" iz Učeničkog doma Varaždin, koje su osvojile 1. mjesto. Učenička zadruga "Vrčeki" iz Osnovne škole Vinica osvojila je 2. mjesto, dok je Učenička zadruga "Jabuka" iz Osnovne škole Martijanec osvojila 3. mjesto.

objavio: Administrator   datum: 21. 4. 2015.