MAŠKARE

Veljača je…najluđi, najsmješniji, najveseliji, najzaljubljeniji i općenito najmjesec u ovoj godini. Valentinovo i Maškare obilježavaju se u razmaku od svega nekoliko dana. Što je još bolje,  bili smo jaaako zaljubljeni i maskirali se isti vikend. S posebnim uzbuđenjem i nestrpljenjem dočekali smo te važne i lude datume u godini.

Oni nisu važni samo zato što se tada možemo ludirati. Maškare imaju veliku ulogu…Njihov je zadatak da svojim smijehom i ludiranjem otjeraju zimu, snijeg i hladnoću i da pripreme dobrodošlicu proljeću, suncu i zelenilu. U srijedu je počela i Korizma kroz koju ćemo se kroz četrdeset dana polako pripremati za veliki katolički blagdan Uskrs.

Ove smo godine, sada već  tradicionalno, po drugi puta u našoj Školi upriličili biranje Najmaske. Poučeni iskustvom i dobrim povratnim informacijama od prošle godine, i ove smo godine jedva dočekali utorak ujutro da vidimo tko će biti najmaštovitiji i najoriginalniji, koga ćemo prepoznati, a koga nećemo. I, nismo se prevarili…školu su odjednom preplavili gusari, princeze, kauboji, kuhari, ninje, klaunovi, rockeri, vampiri, ratnici, Pipi Duge Čarape, farmeri, dame, bakice, vile, anđeli, likovi iz crtića, spavalice u pidžamama i mnogi drugi…., a svojim nas je dolaskom počastila čak i novoizabrana Predsjednica Kolinda. Maskirale su se i učiteljice i cijela nastava  održavala se  pod maskama.

Prije samog Izbora najbolje maske, učenik 8. razreda, Marko Korša izveo je za nas ljubavni monolog „Telepatija“, kako bi nas podsjetio na Valentinovo, a mali prvašići pokazali su nam plesnu igru „Glazbeni stolac“ u kojoj su se jako dobro snašli  i pritom nas nasmijali i razveselili.

U izboru za najbolju masku sudjelovalo je čak 33 maskiranih učenika, a stručno povjerenstvo za izbor najmaske sastojalo se od šest naših učitelja i učiteljica. Najhrabrije maske predstavile su se pred povjerenstvom koje ih je bodovalo prema maštovitosti, originalnosti i općem dojmu. Konkurencija je bila zaista velika, ali ipak smo morali odabrati tri najbolje maske. Najmaskom u našoj Školi proglašena je Lana iz Frankfurta, mlada dama koja jako voli skupe večere i vožnje jahtom, a u koju se jako dobro maskirao učenik 5. razreda, Martin Tukač.

Nakon službenog dijela, uslijedio je ludi ples pod maskama u kojem su uživali i učenici i učitelji. Sada smo se već vratili u uobičajenu svakodnevicu, ali se već unaprijed veselimo sljedećoj godini i novim idejama za maskiranje i ludiranje.

objavio: Administrator   datum: 23. 2. 2015.