TERENSKA NASTAVA U ZAGREBU

Dana 13. studenog 2012. učenici 1. do 4. razreda bili su u Zagrebu na terenskoj nastavi.....

U rano jutro 13. studenog 2012. godine učenici nižih razreda zajedno sa svojim učiteljicama krenuli su na terensku nastavu u Zagreb.

Cilj je bio posjetiti Gradsko kazalište Trešnja  i odgledati kazališnu predstavu  „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ i posjetiti Zoološki vrt.

Polazak

Svi smo bili uzbuđeni i puni iščekivanja, što ćemo sve vidjeti i čuti. Konačno stigao je veeeeliki autobus. Gromoglasno smo ga dočekali. Smjestili smo se u autobus. Tijekom jednosatne vožnje do Zagreba, cijelim putem poput raštimanog orkestra orile su se naše pjesme. Usput smo uživali  u prekrasnom krajoliku. Stigli smo do Gradskog kazališta Trešnja

Kazališna predstava

I.B. Mažuranić:  ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA

Lik šegrta Hlapića, koji u svijet odlazi zbog nepravedna, gruba i zločesta majstora Mrkonje,sinonim je i danas za vrijedna i nadasve dobra, okretna i snalažljiva dječaka, koji uvijek zna raspoznati dobro od zla te pomaže ljudima. Hlapićeva dobra djela se nastavljaju kako on nastavlja put.

Predstava je poput romana vrlo poučna i zanimljiva, puna je originalnih motiva, glazbe i brojalica.

Zaključili smo da nije lako cijeli roman tako uspješno prenijeti na pozornicu.

Nakon odgledane predstave krenuli smo dalje.

ZOOLOŠKI VRT

Stigavši u Zoološki vrt nasmijanih lica krenuli smo u obilazak ZOO vrta.

Upoznavali smo razne vrste životinja, njihove karakteristike, način života i prehrane.

Svi smo se složili da je bilo jako zanimljivo i poučno.

Povratak

Povratak u Bisag bio je jako zabavan i pun dojmova. U autobusu smo se šalili slušali glazbu i pokazivali jedni drugima kupljene suvenire u  ZOO vrtu.

Svi zadaci uspješno su riješeni na terenu.

Jedva čekamo sljedeću terensku nastavu.

Dio toga donosimo i vama u fotografijama.

Tekst: Ankica Križić, učiteljica razredne nastave

Fotografije: Snježana Antolković, učiteljica razredne nastave

objavio: Vlado Derdić   datum: 7. 12. 2012.