OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

U Osnovnoj školi Bisag uvedena je lijepa praksa koja je prerasla u tradiciju pa je tako i ove godine dana 18. svibnja 2012. u petak obilježen Međunarodni dan obitelji.

Djetetu je itekako potreban roditelj, da mu bude partner u igri, da mu bude prijatelj, da mu pruži dovoljno ljubavi, da budi u njemu osjećaj sigurnosti.“

Obitelj je kao zlatna karika koja spaja novonastali život s društveno-kulturnom zajednicom. Obitelj je ta koja je zadužena za njegovanje i razvoj pozitivne ljudske osobnosti. Kako bi učvrstili veze i suradnju roditeljskog doma sa školom iz intimne i tople obiteljske sredine prenijeli smo Međunarodni dan obitelji u privlačno ozračje škole koja se potrudila simulirati obiteljsko zajedništvo i prijateljstvo. Životna užurbanost, vječiti pritisak te nemilosrdna svakodnevnica ostavljaju malo prostora za najvažnije trenutke u životu. Trenutke provedene u najljepšem okruženju, s najdražim osobama, u sigurnosti obiteljskog doma. Srdačna podrška roditelja, spremnost na suradnju i pomoć te odaziv koji je iz godine u godinu brojniji govori o važnosti ovog dana.

Uz pozdravni govor ravnateljice škole Draženke Švelec-Juričić koja je toplim riječima otvorila ovaj susret koji je započeo oko 17.00 sati pokrenula se zabava, ples i pjesma koji će još dugo odzvanjati u sjećanjima svih koji su sudjelovali. U kreativnim radionicama koje su predvodile razrednice i učitelji asistenti, učenici su zajedno s roditeljima s veseljem izrađivali lutkice, okvire za slike, mini fotoalbume i lica od filca. Nakon radionica uslijedilo je natjecanje u karaokama u kojima su sudjelovale ekipe roditelja i učenika. U užarenoj atmosferi žiri je imao veoma težak zadatak da od svih najboljih proglasi jednu najbolju ekipu. Kao svojevrsno glazbeno iznenađenje i fenomen pojavila su se neka poznata školska lica koja su s ciljem da konkuriraju glazbeno poveli cijelo gledalište u pjesmu koja je odzvanjala holom naše male škole. Nakon pjesme sudionici su susreta nastavili pjevušiti, ali sada u navijačkom duhu jer je uslijedilo natjecanje u štafetnim igrama. Na „borilištu“ su se rasporedile ekipe mama, tata, učitelja i učenika. S velikim žarom pristupilo se natjecanju, pokoja kapljica znoja argumentirala je viku na suce koji su budno pratili regularnost zbivanja. Da, i ove smo godine imali pobjednika, ali s obzirom na uloženi trud i zabavu, pobjednici smo svi.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svim učiteljima i djelatnicima škole, našim dragim učenicima te poštovanim roditeljima koji su i ove godine pokazali veliko srce u organiziranju ovog događaja.

Nadamo se da će Međunarodni dan obitelji postati „ljepilo“ za obitelj i školu, za dobre vibracije, za toliko potrebnu suradnju i naposljetku, za iskrenu i spontanu zabavu. U tom duhu željno očekujemo sljedeći Međunarodni dan obitelji.

Tekst: Branimir Vincek, pedagog

Fotografije: Igor Derdić, učitelj geografije; Vlado Derdić, tajnik

objavio: Vlado Derdić   datum: 23. 5. 2012.