POSJET UČENIKA I UČITELJA IZ OŠ VIŠNJICA

Drugog dana nakon predstave, 22.12.2011. u našoj se školi dogodio još jedan nesvakidašnji događaj. Ugostili smo učenike i učitelje iz Osnovne škole Izidora Poljaka Višnjica i time otvorili lijepu suradnju  s prijateljskom školom.

U posjet je došlo 40 učenika i 7 učitelja, pedagoginja Ankica Džalto i ravnateljica Slavica Cingesar. Za naše smo goste priredili susret ispunjen sadržajima i druženjem. U uvodnom dijelu sve je nazočne pozdravila ravnateljica Draženka Švelec-Juričić i predstavila Školu, zatim im se obratio načelnik Općine Breznica gospodin Stjepan Krobot i velečasni Maksimilijan Herceg čije je obraćanje dragim gostima bilo posebno emotivno s obzirom da je Višnjica njegovo rodno mjesto. Toplim i afirmativnim riječima obratila se svima nazočnima i ravnateljica OŠ Višnjica Slavica Cingesar. Susretu su prisustvovali i predsjednik Vijeća roditelja gospodin Vladimir Majcog, članice Školskog odbora Manuela Bruči i Mihaela Martinjak te bivši ravnatelj Miljenko Novak.

Učenici gosti za nas su pripremili program pokazavši nam kratkom dramskom scenom božićne običaje u Višnjici, a sve je prisutne bez daha ostavila učenica Lucija Job otpjevavši nam pjesmu "Na svoj način".

U nastavku smo učenicima i učiteljima odigrali našu predstavu Kako je Grinč ukrao Božić. Učenici i učitelji nisu skrivali oduševljenje i nisu štedjeli riječi hvale za ono što smo im pokazali. Nakon predstave za učenike smo pripremili edukativne radionice, odveli ih u razgled mjesta, posjetili su našu crkvu svete Marije Magdalene u Bisagu, crkvu-kapelu sveta Tri Kralja u Kominu, a u povratku kući posjetili su i ruševine dvorca Bisag gdje ih je obitelj Klaus dočekala s domaćim kolačima i vrućim čajem.

Voljeli bismo da ovaj naš susret posluži kao primjer razmjene iskustava, otvaranja novih suradnji, zajedničkih aktivnosti i projekata jer smo jučer shvatili da, iako smo na različitim krajevima Županije, želimo učiti jedni od drugih, želimo jedni drugima pokazati u čemu smo uspješni, želimo se predstaviti i dalje, a ne samo u našem kraju.

Na kraju susreta ravnateljica OŠ Izidora Poljaka Višnjica pozvala nas je u posjet njihovoj školi 22. 3.2012. na Dan otvorenih vrata.

Tekst: Draženka Švelec-Juričić, ravnateljica

Fotografije: Roberta Nahod i Vlado Derdić

objavio: Draženka Švelec-Juričić   datum: 23. 12. 2011.