Sudjelovanje na Državnoj smotri "Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje" u Pregradi

Naša škola predstavljala je Varaždinsku županiju u kategoriji osnovnih škola na Državnoj smotri Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje u Pregradi.....

U nedjelju, 9. listopada 2011. godine Osnovna škola Bisag predstavljala je Varaždinsku županiju u kategoriji osnovnih škola na Državnoj smotri Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje koja ja održana u Pregradi. Grad Pregrada i Krapinsko–zagorska županija bili su domaćini jubilarne 20.  Državne smotre Dani kruha.

Pokrovitelj ovogodišnje svečanost bio je Hrvatski sabor, a organizatori Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Agencija za odgoj i obrazovanje i Udruga Lijepa naša. Svečanom otvaranju smotre prisustvovali su visoki uzvanici – saborski zastupnik Milivoj Škvorc, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović, pomoćni zagrebački biskup mons. dr. Ivan Šaško, dožupanica Krapinsko--zagorske županije Sonja Borovčak, pregradski župnik mons. Vinko Gregur, ministrica prosvjete srednjobosanske županije Greta Kuna, ministrica prosvjete zapadnohercegovačke županije Helena Lončar te predsjednik Udruge Lijepa naša Ante Kutle.

Izložbeni prostor bio je u športskoj dvorani Srednje škole Pregrada gdje je i održano svečano otvorenje smotre nakon čega su svi sudionici krenuli u procesiji prema župnoj crkvi na svetu misu koju je predvodio biskup mons. dr. Ivan Šaško. U nastavku je uslijedio kulturno-umjetnički program i razgledanje izložbenih prostora 53 škola – 27 osnovnih, 17 srednjih, 3 učenička doma i 6 škola sudionika iz susjednih država. U opuštenom ozračju sudionici su razmjenjivali iskustva, upijali nove ideje uživajući u raskoši, kreativnosti, originalnosti svakog pojedinog štanda.

Ljepotom boja, skladom oblika i prikazom tradicije kraja štand Osnovne škole Bisag plijenio je pozornost sudionika i posjetitelja  i primio  mnogo  pohvala i riječi divljenja.

Tekst: Draženka Švelec-Juričić, ravnateljica

Fotografije: Lidija Klaus

objavio: VLADO DERDIĆ   datum: 11. 10. 2011.