PROJEKT RUKSAK

Naša se škola uključila u veliku akciju

pod nazivom PROJEKT RUKSAK.

Dragi roditelji,

i naša se škola uključila u veliku akciju pod nazivom PROJEKT RUKSAK.

Ideja je jednostavna: djeca iz Hrvatske daruju djecu u Malaviju koja nemaju ni najnužnije stvari potrebne za život i školovanje!

Zahvaljujući hrvatskim donatorima, dobrotvorna udruga Marijini obroci Hrvatska u Malaviju ima otvorene tri školske kuhinje u kojima svakodnevno jedan topli obrok dobije preko 2 500 izgladnjele djece. Inače, sveukupno 380 000 malavijske djece sudjeluje u programu međunarodnog projekta Mary's Meals (Marijini obroci). Samo 75 kuna potrebno je da jedno gladno dijete ima jedan topli obrok dnevno tijekom cijele godine  na mjestu svoga obrazovanja (www.marysmeals.hr)! Cilj nam je nahraniti djecu koja umiru od gladi i omoguciti im barem osnovno obrazovanje.

Pridružite nam se u ovom projektu – zajedno s Vašim djetetom napunite sadržajem  na kraju pisma jedan rabljeni ruksak ili školsku torbu i pošaljite je po djetetu  u školu. Na ženski ruksak stavite crvenu vrpcu, a na muški plavu te označite za koji je uzrast (S- 6,7,8 godina; M-9,10,11 godina; L- 12, 13 14 godina).

Molimo Vas da ruksake ili torbe  ispunite samo naznačenim sadržajem, jer ne želimo da jedno dijete dobije više, a drugo manje, a isto tako i da izbjegnemo probleme sa carinom.

Ukoliko nemate sve s popisa, pošaljite samo ono što imate, a mi ćemo u školi napraviti komplete ruksaka. Stvari ne trebaju biti nove (osim sapuna, četkice za zube i paste za zube), ali moraju biti uporabljive i čiste.

Ako kupujete nešto od stvari, mogu biti najjeftinije.

Od srca Vam unaprijed hvala na sudjelovanju u ovom zajedničkom dobrom djelu!

RAVNATELJICA

Draženka Švelec-Juričić

SADRŽAJ RUKSAKA

Ruksak ili školska torba sa sljedećim sadržajem:

-          bilježnica ili blok – 2 komada

-          2 olovke

-          2-3 kemijske olovke

-          drvene bojice ili pastele

-          1 gumica

-          1 ravnalo

-          1 šiljilo

-          1 pernica

-          1 ručnik

-          1 kratke hlačice + 1 majica /ili 1 suknja + 1 majica/ ili 1 haljina

-          1 japanke (ili sandale)

-          1 mala loptica (npr. loptica za tenis)

-          1 sapun

-          1 četkica za zube

objavio: VLADO DERDIĆ   datum: 15. 9. 2011.