III. regionalni susret "Mreža škola bez nasilja"

Naša škola je 20. travnja 2011. godine sudjelovala na III. regionalnom susretu "Mreže škola bez nasilja" u Osnovnoj školi Lijepa naša u Tuhlju...

Na susretu su sudjelovali učenici i mentori iz škola Međinurske, Varaždinske i Krapinsko-zagorske županije. Iz Varaždinske županije bilo je prijavljeno jedanaest škola sudionica, dok su učenici dviju škola, OŠ Visoko i naše škole sudjelovali kao voditelji radionica i prezenteri pripremljenog materijala.

Dakle, stručni dio skupa obuhvaćao je radionice za djecu i odrasle na kojima su obrađivane teme elektroničkog zlostavljanja, uloga vršnjaka pomagača te važnost nastavljanja mreže.   Vođeni koordinatoricom projekta učiteljicom Lidijom Klaus, učiteljicom Sanjom Mamić i pedagogom Branimirom Vincekom, našu školu uspješno su predstavile učenice Vlatka Trglačnik, Lucija Šaško, Anita Trglačnik i  Luka Fot, koji su djeci i odraslima održali radionicu pod nazivom "U meni ne postoji bijes, u tebi ne postoji strah".

Sudionici su bili podijeljeni u tri skupine. U prvoj skupini su učitelji i mentori sudjelovali u igri koja nosi naziv Vrtuljak za devetogodišnjake, druga skupina je crtala strip sa zadanim početkom, a treća je pisala scenarij čija je tema bila iznuđivaje novaca u školama.

Na samom smo kraju radionice, uz taktove prekrasnih Gibonnijevih pjesama, na bijelo platno ispisali U meni ne postoji bijes, u tebi ne postoji strah, a potom smo platno i oslikali.

Bez lažne skromnosti moramo priznati da je radionica u potpunosti uspjela; učitelji su razmijenili iskustva dobre prakse, a djeca su stekla nova poznanstva i prijateljstva. I da, zaista vjerujemo da je nakon našega druženja u Tuhlju svijet zaista postao bolji…

Tekst: Sanja Mamić

Fotografije: Lidija Klaus

objavio: VLADO DERDIĆ   datum: 6. 5. 2011.