29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

ŠKOLSKA I ŽUPANIJSKA NATJECANJA 2023./2024.

Tko je predstavljao našu školu?

U OŠ Bisag u školskoj godini 2023./2024. održano je školsko natjecanje iz deset nastavnih predmeta. Na natjecanjima je sudjelovalo ukupno 34 učenika: 4 učenika petog, 1 učenica šestog, 7 učenika sedmog i 22 učenika osmog razreda. Njih 9 plasiralo se na županijsku razinu, dok je jedan učenik sudjelovao na čak tri natjecanja županijske razine.

Iz predmeta Engleski jezik  na županijsku razinu natjecanja pozvani su Karlo Fulir i Maša God iz 7. razreda te Matej Kos iz 8. razreda. Karlo Fulir osvojio je 16. mjesto, dok Maša God i Matej Kos iz osobnih razloga nisu sudjelovali.

Iz predmeta Biologija na županijsku razinu natjecanja pozvani su Karlo Fulir iz 7. i Adrian Petrus iz 8. razreda. Karlo Fulir osvojio je 18., a Adrian Petrus 19. mjesto.

Na županijsku razinu natjecanja iz Matematike pozvan je Adrian Petrus, učenik 8. razreda, koji je osvojio 9. mjesto.

Na županijskoj razini iz Hrvatskog jezika našu je školu predstavljala učenica 8. razreda Magdalena Kovačević koja je osvojila 22. mjesto.

Na  natjecanju iz Likovne umjetnosti našu školu predstavljale su učenice 7. razreda Maša God i Lilith Mrčela Žerjavić, a na izložbu je pozvan rad učenice Maše God koja je osvojila 18. mjesto.

Na natjecanje mladih tehničara iz Tehničke kulture pozvana je učenica 5. razreda Ana Dužaić koja je osvojila 19. mjesto.

Natjecanje koje se ne održava u sklopu redovnih školskih natjecanja jest Pojedinačno prvenstvo učenika osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije – „PUŽ“ u šahu. Pobjednik toga turnira je učenik 8. razreda naše škole Adrian Petrus, koji je osvojio 1. mjesto i plasman na državnu razinu navedenog natjecanja.

Osim spomenutih, OŠ Bisag  imala je i predstavnike u Croatian Makers ligi. Učenici 6. razreda Ana Margetić, Fran Marković i Gabriel Vrščak osvojili su 3. mjesto.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 22. 3. 2024.