« Srpanj 2022 »

Učenička zadruga

Učenička zadruga u Osnovnoj školi Bisag osnovana je 23. srpnja 1957. godine s poljoprivrednom i voćarskom sekcijom i bila je poznata po uzgoju povrtlarskih kultura.

Prestala je djelovati prije 1980. godine.
Obnovljena je 16. listopada 2003. godine i danas ima tri sekcije: cvjećarsku, eko sekcijui sekciju izrade ukrasnih i uporabnih predmeta.

ŠTO JE UČENIČKO ZADRUGARSTVO?

O zadrugarstvu običavamo govoriti kao o gospodarskom sustavu, o organiziranom obliku poduzetništva, koji se temelji na dobrovoljnom interesnom udruživanju ljudi na nekom poslu od zajedničkog interesa, a na nekim utvrđenim načelima i pravilima koja imaju svoj specifičan vrijednosni sustav i koja se bitno razlikuju od drugih oblika u svakodnevnom životu.

U Zadruzi se posebno razvijaju i njeguju radne navike, radne vrijednosti i stvaralaštvo, stječu znanje i svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode, kao i njegovanja baštine i
  pučkog stvaralaštva, učenici se profesionalno informiraju i usmjeravaju, te stvaraju preduvjeti za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini.
      Učenička zadruga je idealno mjesto za rani dječji poduzetnički odgoj gdje djeca mogu zarana praktično ovladati vještinama timskog načina rada i naučiti koristiti prednosti koje u poduzetništvu takav rad ima u odnosu na individualni.

UČENIČKA ZADRUGA OSNOVNE ŠKOLE BISAG

U želji da svim učenicima pružimo mogućnost stjecanja novih iskustava, mogućnost razvijanja sposobnosti i vještina 16. listopada 2003. obnovili smo Učeničku zadrugu. Na veliko zadovoljstvo učenika, roditelja i lokalne sredine počeli smo s radom da bismo iz godine u godine našu djelatnost proširivali i plodili novim idejama i ostvarajima. U rad Zadruge uključeni su gotovi svi učenici viših razreda raspoređeni u nekoliko sekcija. U radu Zadruge aktivno sudjeluju učitelji voditelji, svi djelatnici Škole, roditelji, mještani i lokalna samouprava.

ČIME SE BAVE ZADRUGARI NAŠE ŠKOLE?

Zadrugari naše škole izražavaju svoje sposobnosti, vještine i znanja u tri sekcije: cvjećarskoj, eko sekcijii , izrada ukrasnih i uporabnih predmeta.

ŠTO DOBIVAMO KAO ČLANOVI ZADRUGE?

• povećanje samopouzdanja i  samosvjesnosti
  • razvijanje poduzetničkog duha
  • mogućnosti izražavanja i razvijanja sposobnosti
  • uvažavanje mišljenja drugih
  • preuzimanje odgovornosti za svoje djelovanje
  • aktivno sudjelovanje u odlučivanje
  • osjećaj pripadanja timu
  • osjećaj odgovornosti za svoj dio posla
  • pozitivno ozračje
  • mnogo zabave i zajedničkih trenutaka

Ponosni što smo članovi Učeničke zadruge
Osnovne škole Bisag poručujemo:

Samo vježba čini majstora!
Vrijedne ruke i dobra volja može učiniti čuda!
Čovjek stvara novac, a ne novac čovjeka!
Ne moramo činiti velika djela, već samo mala
djela s velikom ljubavi.