« Travanj 2024 »

Međuopćinska smotra LiDraNo 2021. u Bisagu

Ovogodišnja međuopćinska smotra LiDraNo za područje Novi Marof održana je u virtualnom okružju u petak, 12. veljače 2021. u OŠ Bisag putem aplikacije Zoom.

24 učenika pod vodstvom 11 mentora iz škola Breznički Hum, Ljubešćica, Novi Marof, Varaždinske Toplice, Visoko i Bisag predstavili su se s 15 literarnih i 3 novinarska rada, 6 samostalnih scenskih nastupa i jednom radijskom emisijom.

Na području Novi Marof prosuđivala su prosudbena povjerenstva s područja Ludbreg.

Literarni radovi odabrani za nastup na županijskoj smotri su Blago Elene Šturbek, Zemaljski raj Emilija Balaška, Mojemu dedeku Paole Andrašek, Pogled u djetinjstvo Ivana Horvatina, Smijeh je najbolji lijek Ive Plišo i Krizma je (ipak) prva liga Vedrana Mamića.

Tri novinarska rada odabrana za županijsku smotru su novinarsko istraživanje Hram zdravlja učenice Marte Falat, intervju Pobijedili ili izgubili - važno je da ste dali sve od sebe Darije Ratković i prikaz Za mirisom knjige Magdalene Brlečić.

Na županijskoj smotri svojim će se scenskim nastupima predstaviti učenice Iva Tomiek izvedbom pjesme Djeca nasmijana, Elena Šturbek s izvedbom Babice i Vita Valentak s Kokotičekom.

Radijska emisija Djevojčice prevelikih tijela učenica Dore Kopjar i Ane Rabuzin također će sudjelovati na županijskoj smotri.

Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na međuopćinskoj smotri LiDraNo i čestitamo na trudu i kreativnosti, a onima koji su odabrani za nastup na županijskoj smotri, koja će se održati u ožujku u OŠ Vidovec, želimo mnogo uspjeha.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 19. 2. 2021.