« Ožujak 2024 »

KAKO PUTOVATI U PORTUGAL ZA VRIJEME PANDEMIJE

Učenici i učitelji Osnovne škole Bisag nastavili su putovati u sklopu Erasmus + projekta EcoStep in Europe. Četvrti susret projekta organiziran je u Portugalu u online obliku. U tri dana od 9.-11.12.2020. upoznali smo Mesão Frio, školu, učenike i nastavnike iz Portugala, ali i ostalih partnerskih zemalja i dobro se zabavili.

Ravnateljica škole Draženka Švelec-Juričić, pedagog i koordinator projekta Branimir Vincek te učenici Borna Špoljarec, Leona Margetić i Patrik Kos otputovali su virtualno na tri dana u partnersku školu u Portugalu u pitoreskno mjesto Mesão Frio okruženo prekrasnim vinogradima i rijekom Douro. Virtualni susret nije umanjio vrijednost sklapanja novih prijateljstava, dobre zabave i učenja novih činjenica o tako zanimljivoj portugalskoj kulturi.

Naime, učitelji iz Portugala pripremili su za nas zanimljivi raspored u tri dana koji je uključivao snažne emocije fado glazbe, virtualnu turneju njihovom školom, prekrasne pejzaže njihovog brežuljkastog kraja, lokalnu floru i faunu te gostoprimstvo i srdačnost domicilnog stanovništva. Uz virtualne osmjehe dotaknuli su nam srca organizacijom tehnički zahtjevnog susreta.

Naši su učenici veoma vješto i aktivno prezentirali svoju školu ističući se svojim šarmom i neposrednošću u komunikaciji s učiteljima i učenicima iz Portugala, Rumunjske, Litve i susjedne nam Slovenije. U miješanim grupama s europskim vršnjacima pokazali su izvrsnost u komunikaciji i lakoću apsorbiranja novih iskustava i znanja.

U nastavku su dokazi kroz nekoliko slika susreta u „novom normalnom“ koji imaju za cilj dočarati vam bar dio atmosfere.

Osim slika možete nas pratiti u live streamu na sljedećoj poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=zcmKp2gGcig&feature=youtu.be

A kako ne bi bili zakinuti za šetnju Portugalom prilažemo i živopisni dokumentarac na sljedećoj poveznici:

Uskoro očekujte nove materijale i priče. Adeus!

Branimir Vincek

objavio: Silvija Kontrec   datum: 10. 12. 2020.