« Ožujak 2024 »

Petarde nisu igračke

Policijski službenici iz Policijske uprave Varaždinske gđa Tatjana Novak i g. Nino Trakoštanec 10. studenoga u Osnovnoj školi Bisag održali su preventivno predavanje za učenike osmog razreda o opasnostima rukovanja  pirotehničkim sredstvima.

Akcija PU Varaždinske Mir i dobro, koja se uoči božićnih blagdana provodi u školama Varaždinske županije, naglašava potrebu sigurnog i odgovornog korištenja pirotehničkih sredstava. Naime, blagdani se često ne obilježavaju prikladno u mirnom ozračju već se nestručnim i nekontroliranim rukovanjem pirotehnikom ugrožava vlastito i tuđe zdravlje i sigurnost. Petarde i rakete nisu bezopasne i kao što naslov predavanja ukazuje, petarde nisu igračke. Djeca su rizična skupina zbog svoje znatiželje i zaigranosti. Iz primjera policijske prakse učenicima su prezentirane posljedice nestručnog rukovanja pirotehnikom. Kako bi se izbjegle tragedije, učenicima su dane upute o vrstama i ključnim standardima u nabavljanju pirotehnike, sigurnom i odgovornom korištenju te mjerama zaštite sebe i drugih. Učenicima su također dane upute iz mjera prve pomoći u slučaju ozljeđivanja pirotehničkim sredstvima.

Petarde nisu igračke, stoga ih nemojmo poklanjati i njima narušiti mir i dostojanstvo u nadolazećim blagdanima.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 12. 11. 2017.