« Ožujak 2024 »

OBITELJ, JA …I EUROPA - ŽDRIJEB I NAJAVA PROJEKTA

U ponedjeljak, 30. listopada 2017. godine održan je ždrijeb zemalja koje će učenici 1. – 8. razreda predstavljati u projektu naše škole pod nazivom“ Obitelj, ja…i Europa“. Ovo je projekt za koji će se učenici i njihovi razrednici pripremati tokom cijele školske godine, a predstavljanje svega naučenog i izrađenog upriličiti će se tokom cijelog mjeseca svibnja kada obilježavamo  Dan Europe.

Cilj ovog projekta je na drugačiji način naučiti nešto novo o zemljama Europe, istraživati, jačati timski duh, osjećati pripadnost, razvijati toleranciju prema drugim narodima i kulturama, na vlastitom iskustvu naučiti nešto novo, razvijati znatiželju za otkrivanjem nepoznatog, usaditi ljubav prema putovanjima i razumjeti značaj i bogatstvo putovanja. Kako u svibnju već tradicionalno obilježavamo i Dan obitelji, ove ćemo godine spojiti ova dva dana, uključiti naše roditelje i članove obitelji kako bi i oni pridonijeli ovom našem projektu i sudjelovali u pronalaženju i izrađivanju materijala, rekvizita, istraživanjem ili da na bilo koji drugi način pomognu u predstavljanju zemalja.

Netom prije početka izvlačenja u holu naše škole  bilo je vrlo živahno. Učenici su s nestrpljenjem čekali da njihovi predsjednici razreda, koji su sada imali uloge ambasadora zakotrljaju žute loptice, otvore ih i pročitaju naziv zemlje koja će obilježiti njihov razred za čitavu školsku godinu, a njihova će učionica poprimiti značajke izvučene zemlje. Ravnateljica je učenicima objasnila što nas sve čeka nakon ždrijeba, učenici su pogledali kratki film o  europskim zemljama i nakon toga ždrijeb je mogao početi. U 13 loptica bilo je skriveno 13 naziva zemalja, a u ovom popisu ispod pogledajte kojih će 8 europskih zemalja biti gosti naše male škole.

8. razred - Portugal

7.razred -  Španjolska

6.razred - Nizozemska

5.razred - Velika Britanija

4.razred - Malta

3.razred - Njemačka

2.razred - Italija

1.razred - Francuska

objavio: Silvija Kontrec   datum: 2. 11. 2017.