« Travanj 2024 »

Škola (ni)je mora

Da je škola ozbiljna stvar koja  traži odgovornost, ozbiljnost i predanost – to znamo svi. I tu nema šale. Ako želiš živjeti u miru sa samim sobom, roditeljima i učiteljima, moraš se ozbiljno prihvatiti knjige i „zagrijati“ stolac. No postoje dani u školi koji ne traže potpunu koncentraciju, red, rad i disciplinu. U tim danima, na tim satovima djeca uživaju više nego obično. Na njima se mogu opustiti, šaliti, vikati, skakati…pa čak i grickati čips. Takvi su se satovi nekako zaredali ovih dana u učionici broj 9 – učionici Hrvatskoga jezika.

Petaši su pomoću didaktičke kocke uvježbali i savršeno usvojili gradivo o jednoznačnim i višeznačnim riječima.

Sedmaši su „prikovani za ekran“  živjeli s Brunom i Šmuelom, junacima romana Dječak u prugastoj pidžami po kojemu je snimljen istoimeni igrani film. Nakon filma, koji je sve učenike ostavio tužne i bez teksta, smišljali su svoj sretan završetak filma. Bilo je divno čuti kakve su sve prekrasne stvari poželjeli dječacima, junacima filma.

Tjedan su vrlo veselo završili učenici šestoga razreda koji su dramskim igrama uvježbali sažeto prepričavanje.  Nakon čitanja svima poznate priče Tri praščića šestaši su tehnikom zaustavljenih slika prikazali radnju priče.  Kad su sve skupine osmislile zaustavljenu sliku, svaka se slika analizirala tehnikom unutarnjeg monologa. Na taj su način prikazali  ključne trenutke zadanih kompozicijskih dijelova i dobro se zabavili.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 23. 10. 2017.