« Ožujak 2024 »

DANI KRUHA U OSNOVNOJ ŠKOLI BISAG

U petak 13. listopada u našoj su školi i ove godine prigodno obilježeni Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Čitava je škola odisala mirisima domaćeg kruha, peciva, štrudli i ostalih delicija koje su izradile vrijedne ruke naših majki i baka. Stoga im od srca zahvaljujemo. Učenici su s nestrpljenjem iščekivali da kušaju sve te mirisne proizvode.

Učenici naše škole pripremili su prigodan program za sve prisutne. Na početku se ravnateljica naše škole gđa Draženka Švelec – Juričić obratila učenicima s nekoliko prigodnih rečenica naglašavajući vrijednost i važnost kruha. Potom su učenici viših razreda otpjevali pjesmu „Silan Bog“ uz pratnju gitara i klavijatura koje su također svirali učenici naše škole. Pjesma je ostavila trag u mnogim srcima, a to smo i željeli. Nakon toga su učenici trećeg razreda recitirali pjesmicu „Blago danu koji počne mirisima kruha“. Bili su odlični! A na kraju su učenici četvrtog razreda uprizorili kratak igrokaz i izazvali oduševljenje.

Tada je naš dragi župnik Maksimilijan Milan Herceg zazvao Božji blagoslov i posvetio kruh, a onda sreći nije bilo kraja jer su sva dječica smjela kušati sve što je bilo posluženo na stolovima. Još smo se jednom podsjetili kako je važno biti zahvalan za sve što primamo svaki dan, a dolazi iz krila naše zemlje kao dar s neba.

objavio: Silvija Kontrec   datum: 19. 10. 2017.