« Travanj 2024 »

MALI RAPSKI DNEVNIK - 2. DAN

UTORAK

Drugi dan škole u prirodi je za nama. Zar već drugi dan?  Vrijeme nam stvarno brzo prolazi. Nego, da vam ukratko kažemo gdje smo danas bili, što smo sve radili i što smo učili.

U prijepodnevnim satima uputili smo se barkom prema samostanu i crkvici Sv. Eufemije. Kroz objekt nas je proveo fratar koji nam je na vrlo zanimljiv način ispričao sve o samostanu i crkvici, a posebno nas se dojmila izložba slika samoukog slikara fra A. Testena. Naučili smo kojom tehnikom je on slikao, a kasnije smo se i sami okušali u tome.

Vrijeme između ručka i užine je rezerviran za nastavu. Odradili smo satove prirode i društva i matematike. Poslijepodnevni sati prošli su u znaku škole plivanja – neki usavršavaju plivanje, a neki sudjeluju u raznim štafetnim i igrama u vodi. A plaža nam je, osim za sunčanje, poslužila i kao učionica za likovnu kulturu. Što smo i kako točno radili otkrit ćemo vam kada se vratimo u školu.

Dan smo završili šetnjom u grad Rab koja je iz nas izvukla zadnje atome snage. Uf!  Ali ništa zato! Bio je ovo još jedan prekrasan dan, a spavanjem ćemo napuniti baterije za sutrašnje avanture! Pozdrav s Raba do novoga javljanja!!!

objavio: Ana Keleminec   datum: 6. 9. 2017.